קפה ומוצריו

ביו אם אתה חובב קפה שחור חזק ותיק המכיר את עולם הקפה על בוריו, ובין אם אתה מתחיל רק עתה במסע המופלא לעריכת היכרות עם המשקה הריחני – מוגש לך מידע על הקפה ועל קפה שחור חזק.

209_coffee

קפה וידידות

קפה הוא המשקה הפופולארי ביותר בעולם, והזמנה לקפה היא לעיתים קרובות יותר מאשר רק לשתות כוס קפה. זה לפעמים טקס של חיזור, של הידברות, של חברות,ושל בילוי זמן נעים בצוותא. כבר נאמר שידידות צריכה להיות כמו קפה טוב :חמה,חזקה ומתוקה.

גילוי הקפה

ההיסטוריה של הקפה,כמשקה פופולארי במערב, היא קצרה יחסית. כ-300-400 שנה בסך הכול. סיפור גילוי הקפה אפוף המסתורין ונוצרו סביבו אגדות רבות. האגדה הידועה ביותר על הקפה, מספרת על רועים בהרי תימן, שנוכחו לדעת כי ערנותן של העיזים שלהם התגברה לאחר שטעמו מן הפירות האדומים של שיחי הקפה. הרועים סיפרו על כך לאנשי דת שבאזור, ואלו רצו לבדוק את הפרות. כשקיבלו אנשי הדת את הפירות האדומים, חששו שמקורן בשטן ולכן השליכו אותם לאש. הניחוח המצוין שנדף מהפירות הקלויים שינה את דעתם. הם הוציאו את הפירות מהלהבה,כתשו אותם בעלי ובמכתש,בישלו את האבקה במים רותחים – והתקבל משקה שחור עם ריח חריף ונעים. אותה ערנות מוגברת,שהרועים גילו אצל העיזים, הורגשה עכשיו גם אצל אנשי הדת שטעמו את המשקה. ערנות זו הייתה עבורם כמתת משמים, כי הניסה את העייפות שנפלה עליהם בלילה, וגרמה לצלילות נפלאה במחשבותיהם. אגדה עתיקה אחרת מציגה את מוחמד עצמו כמבשר הקפה. פעם, כשהנביא שכב חולה, ריחם עליו אללה ושלח את המלאך גבריאל כדי שישקהו במשקה שחור כמו הקעבה במכה. הקהווה ריפא את מוחמד וכוחו שב אליו.

צמח הקפה

עץ הקפה גדל בר רק במולדתו אתיופיה, שבה הוא יכול להגיע לגובה של 12 מטר ולאחר שהניב יבולים טובים, יוכל לחיות אף 50 שנה. במטעי הקפה ברחבי העולם מגדלים אותו באופן מבוקר, וגוזמים את העצים שיישארו נמוכים ויהיה קל לקטוף מהם את הפירות. בצעירותו העץ בעל עלים חומים-אדמדמים,שבשלב מאוחר יותר צבעם הופך לירוק כהה. פרי הקפה דומה לדובדבן לבן וצומח באשכולות על הענפים. הפרי הולך ונעשה אדום ככל שהוא מבשיל. כיוון שלא כל הפירות מבשילים בבת אחת קוטפים רק את הפירות הבשלים. בכל פרי יש שני פולים בדומה לחרצני דובדבן. כל אחד מפולי הקפה מכוסה בשתי עטיפות: עטיפה עליונה ורפויה הנקראת פרגמנט ומתחתיה עטיפה פנימית, מהודקת לזרע, הנקראת קרום-הכסף. לאחר הקטיף עוברים פולי הקפה תהליך של עיבוד להסרת הקליפה החיצונית באחת משתי שיטות: עיבוד יבש או עיבוד רטוב.

עיבוד הקפה

עיבוד יבש – זהו התהליך המקורי והפשוט. מפזרים את הפירות שנוקו מלכלוך על משטחי ייבוש גדולים, והופכים אותם פעמים אחדות. כך הם נחשפים לאוויר ולשמש במשך שבועיים-שלושה. הפרות החומים והפריכים מועברים לתוך מכונת קילוף בה מוסרת הקליפה החיצונית.
עיבוד רטוב – זהו תהליך יקר ומסובך יותר, אך נותן פולי קפה משובחים יותר. מעבירים את הפרי שנקטף למיכלי מים גדולים. פירות הקפה הטובים שוקעים ואילו הפירות שאינם בשלים ולכלוך אחר צפים על פני המים ומסולקים. הפירות הטובים מועברים למערכת של גלילים מסתובבים וסילוני מים, המפרידים בעדינות את פולי הקפה מן הקליפה והציפה. על מנת להסיר את שאריות הציפה שנותרו, מועברים הפולים לחביות עץ גדולות שם הם עוברים תהליך תסיסה במשך יומיים. התסיסה מפרידה את השאריות האחרונות. הפולים עוברים תהליך ייבוש בשמש או במכונות ייבוש ולאחר מכן מסירים את העטיפות האחרונות במכונות קילוף. מכאן עוברים הפולים מיון,סיווג ואריזה.

זנים וסוגים של קפה

קפה ערביקה – מוצאו מאתיופיה והוא הזן הנפוץ בעולם. כ- 75 אחוז מן הקפה הנמכר בעולם הוא מן הזן הזה. עץ הקפה מזן ערביקה צומח באזורים הנמצאים יותר מאלף מטר מעל פני הים, על שיפועי הרים תלולים באדמה וולקנית מנוקזת היטב. הוא זקוק לגשם רב ורק למעט אור שמש. פולי הקפה מזן זה קשים יותר וגם טעמם וניחוחם עשירים יותר. בין תתי הזנים נמנים: בורבון,מריגוגי'פה ומוקה.
קפה רובוסטה – זהו הזן השני בשכיחותו בעולם. גילו אותו בקונגו הבלגית. הוא מצטיין בצמחיה חזקה ורחבה. פירותיו מרובים וצפופים מאד. הפולים קטנים ועגולים ועל פי רוב צבעם צהבהב עד צהוב-חום. הוא גדל באזורים הטרופיים ביאווה, בהודו-סין, בחוף השנהב,באוגנדה ובקניה. עץ מזן זה עמיד ביותר בפני מחלות ומזיקים. הוא זקוק להרבה פחות גשם וגידולו קל יותר. כתוצאה מכך מחירו נמוך יותר.