סוגי תבלינים, כיצד קונים, דרכי אחסון

סוגי התבלינים השונים מכונים "גן עדן של הטבע". הם ריחניים, וצבעוניים, מציתים את הדמיון, גורמים לנו להתעטש, מרפאים מחלות…

210_spices

סוגי התבלינים השונים מכונים "גן עדן של הטבע". הם ריחניים, וצבעוניים, מציתים את הדמיון, גורמים לנו להתעטש, מרפאים מחלות, מגרשים שדים ומחזירים אהובים אבודים. הם עושים ניסים ונפלאות והבישול לא יתקיים בלעדיהם – התבלינים. בעבר הרחוק מאוד גילו בני האדם את איכויותיהם הארומאטיות המחטאות והמרפאות של זרעים, ניצנים, פרחים, גרעינים, קליפות עץ ושורשים. יש מטבחים שאין להם קיום בלי סוגי תבלינים, המטבח ההודי בראשם.
יש אחרים, שמסתפקים במלח ופלפל, ויש כאלה הנשענים על תבלין דומיננטי אחד. כיום נפרצו גבולות המטבחים האתניים, והתבלינים מתערבבים במאכלים השונים, כמעט בלי קשר לשיוך המקורי שלהם.
בר.ד. מאייר בע"מ מעל 100 סוגי תבלינים שונים אשר נטחנים במקום.
התבלינים עוברים תהליך מיון קפדני טרם טחינתם. לאחר טחינתם הם עוברים ניפוי יסודי כדי להוציאם באיכות הגבוהה ביותר.
בין הסוגים שבמפעל: פלפל שחור, פלפל לבן, פלפל אנגלי, כמון, כורכום, פפריקה, כוסברה, הל, משיה, סומק, ציפורן, קימל, קינמון, שומר, פרג הישר ממכונת הטחינה, עגבניות מיובשות, צמחי תבלין: נענע, כוסברה, פטרוזיליה, מרווה, אורגנו, תימין ועוד הרבה תבלינים אחרים נפלאים בטעמם ובאיכותם.
בר.ד. מאייר בע"מ מבחר גדול של סוגי תבלינים, תערובות שלהם אשר נרקחים על ידינו ,כגון: תערובות שונות וטבעיות לאורז, גריל בשר ,גריל עוף, גריל דג, חווייג' תימני למרק, חווייג' לקפה, גרם מסאלה, בהרד עמבה לחמוצים, זעתר בלדי, תיבול איטלקי לפיצה ופסטה, קארי, תערובת לסחוג תימני, מעורב ירושלמי ועוד.

כיצד קונים תבלינים?

בבואכם לרכוש סוגי תבלינים חשוב לתת תשומת לב לשלושה פרמטרים המשפיעים על טריותו ואיכותו של התבלין: צבע, ריח וצורה.
צבע:
חשוב לבדוק את צבעו של התבלין. ככל שהצבע דהוי יותר, התבלין מאבד מטריותו וטעמו.
ריח:
ריחו הארומטי של התבלין הוא פרמטר חשוב בבדיקת איכותו. תבלין חסר ריח, סביר להניח שאיננו טרי ושיהיה גם חסר טעם.
צורה:
במקרה של פלפל שחור שלם, חשוב לראות שכל הגרגרים שלמים. במקרה של עשבי תיבול, חשוב לבדוק שכל העלים שלמים ולא קרועים, וכן שכל העלים באותו גודל. אם אתם זקוקים לכמויות מוגזמות של התבלין בתבשיל בכדי להרגיש בטעמו, כנראה שאינו איכותי מספיק. בשימוש בתבלין איכותי, מספיקה כמות קטנה מהתבלין על מנת להבחין ולהרגיש בטעמו.

אחסון התבלינים

מומלץ לאחסן את כל סוגי התבלינים בארון מוצל וקריר אך רחוק ככל האפשר מהגז, התנור ושאר מקורות של חום ולחות. האחסון המומלץ הוא בצנצנת סגורה, במקום חשוך, קריר ויבש.